Вгору▲
САЙТ ПАРАФІЇ УГКЦ В СКАЛІ-ПОДІЛЬСЬКІЙ - ДИНАСТІЯ ЛЕВИЦЬКИХ

СКАЛЕЦЬКІ САЙТИСайт громади ОФІЦІЙНИЙ

РЕКОМЕНДОВАНІ САЙТИ
Більше посилань на сайти наших друзів можна побачити з допомогою клавіші "End" або прокруткою курсором донизу


РІДНЯ ЛЕВИЦЬКИХ СТАНОМ НА 2010 РІК БОЖИЙ


ЛИСТ З НЬЮ ЙОРКУ
Його написала правнучка о.Ол. Левицького Гандзя Мицак (Савицька) -  донька Зеновія Савицького,
який був сином Людмили Левицької (доньки о.Олександра та Олімпії).
п. Гандзя дещо розповідає з історії та ділиться спогадами про відвідини Скали над Збручем.

                                                                          Ню Йорк, СШA, 29-го вересня 2010 р.

 

      З далекої Aмерики пересилаємо щирі вітання нашій Родині та всім, котрі   вшановують пам’ять св. п. о. крилошанина Aлександра Константина Левицького, нашого прадіда та пра-прадіда, в столітню річницю його смерти, 29-го вересня 2010. о. Aлександер помер 29-го вересня 1910, а його величавий похорон відбувся 2-го жовтня 1910 р. у Скалі, де він і похований.

    Життя о. A. Левицького є приміром для наслідування не тільки його нащадкам, але й всім українцям які люблять і шанують свій народ. Ця столітня дата, це добра нагода призадуматись над посв’ятою та подвигами наших предків, та взагалі згадати подивугідний вклад багатьох поліконь наших попередників у розвиток церковних, суспільно-громадських та політичних установ України та української спільноти. 

     Будучи священником 37 років, та парохом греко-католицької церкви в Скалі-над-Збручем через 25 років, від 1886 до 1910 року, о. Aлександер зумів поєднати в своїй особі та в своїй діяльності найкращі чесноти священника: любов та пошану до всіх людей – незалежно від їхньої національности та віровизнання --, відданість своїй церкві та своїй родині, і жертвенну та наполегливу працю громадського діяча як і міста Скали, так і цілого повіту. о. Aлександер заслужив собі на любов та повагу не тільки своїх парафіян, але широкого загалу населення Скали, про що свідчать історичні документи з часу його життя й смерти до яких варто докладніше придивитись.  

    Пам’ять про о. A. Левицького збереглась у його правнуків і пра-правнуків в Aмериці завдяки старанням наших батьків, Зиновія (внука о. Aлександра, сина  від його доньки Людмили) та Теодозії (з Клюфасів) Савицьких. Матер’яли до родинної історії зібрані через багато років нашою мамою, оглядання родинних фотографій, та часті оповідання нашого батька про своїх предків вкарбувались глибоко в наші серця.

    Тож дуже зворушливе для нас було відвідання у липні 1998 р. могили о. Aлкександра Левицького в Скалі. Зворушливе теж, що відвідували його гріб три покоління його нащадків: його 86-літний внук, Зиновій, правнучка Гандзя, і пра-правнук вісімлітний Максим. Це був перший і одинокий раз, що наш батько Зиновій подорожував в Україні зі своїм внуком, і багатозначне, що він у похилому віці дуже хотів із родиною відвідати могилу свойого діда о. Александра і тим самим, вказати своїм нашадкам шлях до їхніх предків.

    Ми вдячні нашому кузинові о. Зенкові Микласевичеві зі Стрия за те, що повіз нас в цю незабутню подорож до Скали у 1998 р. Ми теж дякуємо йому, що повідомив нас про вшанування пам’яті о. Aлександра в Скалі в століття його смерти 29-го вересня 2010 р.

   Хоча розділює нас великий простір, ми думками та  молитвами єднаємося з Вами зібраними у Скалі в ці дні пам’яті.

   Щасти Вам Боже! A нашому прадідові та пра-прадідові о. Aлександрові Левицькому вічная пам’ять!          

                    Гандзя Савицька Мицак

                          з родиноюПОДЯКА
ВІД ГАННИ МИКЛАСЕВИЧ

Висловлюю щиру подяку за організацію і проведення урочистого відзначення 100-річчя від дня смерті Олександра Левицького, багаторічного пароха і громадського діяча містечка Скала-Подільська.

Я, дружина Олега Микласевича, - онука Олександра Левицького, у зв’язку з поганим станом здоровя і похилим віком (86 років) немогла бути особисто на святкових заходах, але духом була разом з Вами.

Діти мої, Лідія Микласевич-Садовська, Володимир Садовський (зять) м.Стрий та Христина Микласевич-Лопушанська із своїми дітьми Шарунами - дочкою Наталею, зятем Євгеном та онуками Максимом та Олесею зі Львова взяли участь в тих заходах і поділилися враженнями зі мною.

З повагою,

Стрий 06.10.2010р. Ганна Микласевич.
Чт, 19.07.2018
Вітаємо, Слава Ісусу Христу!
Головна | Реєстрація | ВХІД

ВХІД
 
Я ЖЕРТВУЮ...

Устав Богослужінь
Пошук
Ми у Facebook

ВПОДОБАТИ СТОРІНКУ

У FACEBOOK

☜▼☞
ЗАПИС БОГОСЛУЖІНЬ
ПРОЕКТ 1
ПРОЕКТ 2
Відеопрезентація

РОБОТА ПАРАФІЇ
НА БРОШУРЦІ

ТУТ
 
Наші фото
ОСНОВНИЙ АЛЬБОМ ТУТ,
Інший альбом ТУТ,
а ще інший ТУТ

Новини церкви
Поведінка в храмі
Погода
Відвідування сайту
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
*


ПАРАФІЯ УСПЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ УГКЦ, СКАЛА-ПОДІЛЬСЬКА © 2010
Ми будемо вдячні Вам
за розміщення кнопки посилання
нашого сайту
у Ваших інтернет-ресурсах