«Вір у себе!» – саме під таким гаслом було проведено духовно-розважальний захід для діток Скали-Подільської, організаторами якого були християнські аніматори місцевої греко-католицької церкви.... Читати далі »
ЗАПРОШУЄМО ДІТЕЙ ПІДГОТОВИТИСЬ ДО ПЕРШОЇ СПОВІДІ ТА УРОЧИСТОГО СВЯТОГО ПРИЧАСТЯ.
У Скала-Подільській УГКЦ до такого дійства, підходять з особливим трепетом. Діти проходять катихизацію на якій вчать основ навчання християнського життя і все це відбувається надзвичайно цікаво, адже науки провадить священик, використовуючи різноманіття сучасних інтерактивних підходів. Науки супроводжуються увагою християнських аніматорів, які розважають іграми, бансами, майстер-класами по рукоділлю та екскурсіями. Сценарії до таких подій пишуться талановитими парафіянами ексклюзивно і змінюють щороку, щоб не повторюватися. Стараннями батьків храм пишно прикрашають, щоб дітки запам’ятали цю хвилюючу мить на все життя. Для запису дітей (приблизно 3 кл) звертайтеся до священика о.Василя Германюка
Кінець січня і початок лютого був активним для парафії адже в цей час проходив вишкіл для одинадцяти нових християнських аніматорів УГКЦ Скали-Подільської. Набуті знання перейдуть у практику праці з молоддю на парафії, що збільшить якість церковного служіння і заохочення юних до прослави Божої.
Навчались лідерству, вмінню організувати духовну працю при храмі, набували навички ігрології у приміщенні і поза ним, квестології та майстер-класів по рукоділлям. Вчилися співу, що гуртує та бансології. Також обговорювали сучасну тему правильної подачі християнських статей і світлин для мас-медіа. Багато спілкувались по психології у праці з дітками. Юні аніматори спробували застосувати свої знання у практичному екзамені, який відбувся на базі третього і четвертого класів місцевої ЗОШ І-ІІ ст. В часі організації дозвілля – команда зустрілась із усіма позитивними і негативними моментами лідерської роботи. Вкінці заходу, обговоривши всі нюанси, парафіяльні аніматори готові продовжувати свою працю на прославу Божу і вже готується до нових подвигів. У неділю, опісля Святої Літургії, нові аніматори отримали сертифікати про проходження навчання та іменні футболки у яких працюватимуть на благо Церкви і свого ж власного розвитку.
«Разом з власної волі з 1919 року» під таким гаслом в різних куточках Незалежної України відбувались заходи, присвячені 100-річчю Акту Злуки. Потужним і велелюдним був проведений захід 22 січня на мості річки Збру
... Читати далі »
Парафіяни УГКЦ Скали-Подільської цьогоріч відчули колорит Різдва, зустрівши Старий Новий Рік у святому місці Зарваниці. Святкова атмосфера, Божественна Літургія, спостереження за імпровізованою Маланкою, похід до українського Єрусалиму - зробило свято незабутнім.
У Церкві досить відомою і поширеною є так звана Григоріанка. Григоріанськими Службами називаються 30 послідовних Святих Літургій в інтенції за одного померлого, відправлені протягом 30 календарних днів одним або декількома священиками. Також подібно Григоріанці є намірення за живих, у різноманітних потребах та ситуаціях.
Що означає Григоріанка? Вона названа так на честь Папи святого Григорія Великого (590-604). Він до свого обрання на Апостольський Престол був настоятелем у бенедиктинському монастирі св. Андрія в Римі. У своїх бесідах він згадував одну історію, що сталася в його практиці.
Якось помер брат-монах на ім’я Юст. Ще за життя він, всупереч принципам чернечого життя, привласнив собі декілька золотих монет. За це настоятель, караючи його, а інших застерігаючи — велів, щоб жоден із братів, коли він помиратиме, не допомагав йому, а тіло його наказав закопати разом із тими грошима поза церковним двором. Так усе й відбулося. Але через тридцять днів настоятель змилостивився над покійним Юстом і просив відправляти всім братам по черзі святі Служби Божі за нього. Коли Служби відправлялись, померлий з’явився своєму рідному братові Копіозу, який був лікарем у місті, і на запитання: «Як тобі там?» — відповів: «Досі було погано, але тепер усе добре, бо сьогодні я мав товариство». Коли Копіоз прийшов із цією звісткою до монастиря, там полічили дні, скільки вже було відправлено Святих Мес за нього (бо до того
... Читати далі »